web analytics
p1100795

Наступне відео

Іграшкова копія пам’ятного оригіналу. Огляд LEGO Horizon Adventures

lego horizon adventures 01

Топ за свої гроші — Огляд мікрофона HATOR Signify RGB

Автор: Володимир Бортюк

Довгий час у сфері мікрофонів для широкого загалу існували лише два варіанти: або це мікрофон, вбудований у вебкамеру, або мікрофон на ваших ґеймерських навушниках. Для подкастерів чи кріейторів-початківців існували ще Blue Yeti, а деякі відчайдухи, як я, вішали на себе петличку в якості “домашнього мікрофона”. З часом з’являлось все більше стрімерів і ютуберів, але індустрія помітила, що їм теж треба якісне аудіо ближче до кінця 2010х. Так, наприклад, HyperX Quad Cast та Solo Cast презентували аж у 2019 році. Приблизно тоді ж світ побачив нарешті Razer Seiren та його варіацію Mini тощо. По суті, до 2020 року сегмент мікрофонів ДО 100 доларів просто не існував. Після початку пандемії COVID-19 світ перейшов на дистанційні форми взаємодії, і до виробників нарешті дійшло, що “який-не-який мікрофон потрібен абсолютно всім”.
З того часу ринок буквально заполонили різноманітні китайські мікрофони: Maono, Fifine та легендарний BM800.

HATOR Signify RGB та його “Pro-версія” — це ідеальний подарунок для людини, що хоче стати стрімером, саме з точки зору ціни та комплектації. Бо при всіх інших факторах мікрофон з павуком та пантографом за 2000 грн — це ДУЖЕ непогана пропозиція. Самий дешевий пантограф з павуком на розетці коштує 600 грн, а такий, що не зламається після одного дня — вже мінімум 800 грн. Тож саме як пропозиція за свої гроші — топовєйша, всього за 200 грн доплати поверх “звичайної версії”, замість стієчки на стіл, як у мене зараз на огляді, ви отримуєте вже мікрофон не лише з павуком, а і з пантографом. Все серйозно! Нюанси є, але про них згодом.

Що в коробці?

Зустрічає нас мікрофон коробкою з поліграфією в фірмовому для HATOR жовтому кольорі. На лицьовій стороні нас радує картинка з самим мікрофоном, на боковушках — назва, а ззаду — коротенький опис з переліком характеристик основних функцій. Всередині сам мікрофон, павук, стійка на стіл, попфільтр, класичний “носок” проти вітру, макулатура та USB-C дріт. Стійка доволі важкенька, що дуже приємно — це означає, що мікрофон не так просто буде перекинути, зачепивши рукою, а вібрації стола не будуть передаватись у запис. А от навіщо компанія вкладає цей “носок” — незрозуміло, ви ж так не зможете насолоджуватись підсвіткою! :)

p1100855 hdr

На пантографі (попфільтр в PRO-версії буде інший)

Збірка та технічні деталі

Сам мікрофон має залізний корпус, регулятор підсилення (спереду), Type-C порт та кнопку налаштування RGB-підсвітки (ззаду) а також тач-панель для вимкнення звуку (зверху).
Все розпакували, зібрали — і тут вас, можливо, чекатиме найголовніша візуальна проблема цього мікрофона: на верхній грані вас чекатиме купа подряпин, ніби мікрофон хтось місяць дряпав наждаком.

hator top grit

З плівочкою

hator top clear

Без плівочки

Але не переживайте, все добре, хоч і в інструкції про це не написано — це всього лише захисна заводська плівка. ЇЇ трохи складно здерти, але як тільки це у вас вийде — на вас чекатиме гарненька відполірована поверхня. Сам мікрофон важить 208 грам, підставка — 472 грами, павук з «рідним» попфільтром — 80 грам, а все це разом важить 760 грам відповідно. Для порівняння, підставка Razer Seiren Mini важить всього 127 грам. Також особисто для мене трохи дивним є вибір павука, бо він хоч і робить свою роботу, але виглядає трохи хистким. Плюс до всього, на мікрофоні у нижній частині є різьба, але замість закручування мікрофона в павук — ми просто затискаємо його. Якщо всю цю конструкцію сильно і відносно довго трясти — мікрофон може випасти.

Так а де краса?

Підключивши мікрофон до комп’ютера за допомогою Type-C кабеля, ви побачите, що увімкнулась RGB-підсвітка і все, тепер його вже можна використовувати. Ніяких драйверів! Завдяки цьому HATOR Signify RGB підійде для використання з ПК, Mac, Xbox та Playstation. Підсвітка регулюється вищезгаданою кнопкою на задній панелі: натисканням на кнопку один раз ви можете перемикатись між 5 режимами. Затиснувши її, можна вимкнути підсвічування повністю. Важливо зауважити, що незалежно від того, увімкнена RGB-підсвітка чи ні — при вимиканні звуку тач-панеллю зверху мікрофон підсвітка стане червоною, щоб проінформувати, що вас ніхто не почує.

Звукові якості

Мікрофон звучить нормально для своєї ціни, проте є кілька нюансів. Перший з них — зависокий статичний шум внутрішніх компонентів. Якщо просто викрутити регулятор підсилення на корпусі мікрофона в абсолютний нуль — ви не будете чути себе, але фоновий шум компонентів залишиться і він складає приблизно -40 децибел. Так, це все швидко прибирається на етапі пост-обробки чи навіть в реальному часі завдяки фільтрам-шумодавам в усіх програмах для спілкування, і звук стане чистішим. При цьому, якщо мікрофон саме “ВИМКНУТИ” тапом по верхній панелі — фізично шум не зникне, але стане трохи тихішим, на рівні -42 децибели. Другий нюанс особисто для мене — доволі низький динамічний діапазон цього мікрофона для використання на пантографі. При найменшому рівні підсилення, на якому вас стає чутно, цей мікрофон вже майже пікує. І це я говорю зі “звичайною гучністю”.

Порівняння та референси

Отож, настав час для порівнянь. Методика буде доволі проста: оскільки цей мікрофон продається і у варіанті зі стійкою (тобто стоїть на столі на відстані витягнутої руки), і з пантографом (тобто перебуває прямо навпроти рота), я буду тестувати його в обох сценаріях. Для референсу у нас будуть: Razer Siren Mini, Samson Q7x та мікрофон з навушників HyperX Cloud Alpha. Слухати ми будемо варіанти напряму з мікрофону та з моєю класичною постобробкою (шумодав + компресор).

Назва мікрофону Без обробки З обробкою
HATOR Signify RGB (стіл)
HATOR Signify RGB (пантограф)
Razer Seiren Mini (стіл)
Razer Seiren Mini (пантограф)
HyperX Cloud Alpha
Samson Q7x (пантограф)

 

Що ж у підсумку?

Звук HATOR Signify RGB не хапає з неба зірочок, але достатньо якісний для стрімів, онлайн- розмов, записів відео для ютубчика і задовольнить 80% людей. Динамічний діапазон трохи замалий для пантографа та озвучки, але як для стрімерів-початківців — чудово підійде. Тут вам і яскраве RGB підсвічування, і фізичний регулятор підсилення, і кнопка вимкнення звуку, і те, що мікрофон працює з усіма можливими пристроями. Так, він, звісно, не дотягує до Samson Q7x, але цей мікрофон, окрім того що сам коштує дорожче, ще й вимагає аудіоінтерфейс в який його підключити, що не лише збільшує ціну сетапу мінімум втричі, а й ускладнює весь процес, та й банально займає більше місця. Тож за рекомендовану ціну в 1999грн я не бачу сенсу не взяти його саме в Pro-версії, тим паче що у деяких магазинах на момент написання огляду ще й є знижка і мікрофон з пантографом коштує дешевше за рекомендовану ціну версії зі стійкою.

TMNT Donatello

Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA

На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні огляди

Настільний мінімалізм — Огляд настілки «Білий Замок»

Автор: Малютенко Михайло

Білий Замок

Іграшкова копія пам’ятного оригіналу. Огляд LEGO Horizon Adventures

65

Автор: PlayUA

lego horizon adventures 01

Тут недодали, там перегнули — Огляд Call of Duty: Black Ops 6

74

Автор: Владислав Папідоха

Call of Duty: Black Ops 6

Ергономічна еволюція чи повернення до витоків? — Огляд трекболу Logitech MX Ergo S

Автор: Володимир Бортюк

5 fix

Інтерактивна енциклопедія — Огляд настілки «Слідами Дарвіна»

Автор: Малютенко Михайло

Слідами Дарвіна

Найкращий час для вриву. Огляд World of Warcraft: The War Within

93

Автор: Віталій Тарнавський

world of warcraft screenshot 2024.08.25 13.08.59.11

Не купуй новий монітор поки не подивишся це відео — Огляд монітора Prologix GM2424HD

Автор: Володимир Бортюк

prologix gm2424hd ty 01

Пекло, у яке хочеш повертатися. Огляд KILL KNIGHT

83

Автор: Барлет Ярослав

kill kight